Dark Mode
  • середа, 17 Квітня 2024
Увага! Ожеледиця! Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці?

Увага! Ожеледиця! Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці?

Стаття 1195 ЦК України визначає, що фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо. Про повідомляє Pidgorodne.Info з посиланням на юридичний телеграм-канал «Адвокат Права».

 

Перше, що потрібно знати, так це те до кого звертатись зі скаргою. Традиційно двори обслуговують ЖЕКи та всілякі там «Житлокомунсервіси», прибирання території біля магазинів та інших установ – на совісті самих підприємців та установ, проїжджу частину чистить автодор, а внутрішньоміські дороги – відповідні комунальні служби.

 

Тому, якщо вже є випадок травмування, то необхідно:

 

1. Викликати на місце падіння «швидку допомогу»! По-перше, медики зможуть надати вам професійну допомогу, а по-друге, зафіксують час і місце падіння.

 

2. Запишіть час і обставини ексцесу, а також телефони свідків (мінімум 2-х). Будь-яким можливим способом зафіксуйте місце події (фото, відео тощо), адже вам доведеться довести, що травма сталася не з вашої необачності, а з причини неналежного виконання працівниками відповідних служб своїх обов’язків. Важливо, щоб ви були тверезі в той момент, коли отримали травму. Якщо поруч із місцем падіння маються відеокамери зовнішнього спостереження, письмово отримайте дані відеоспостереження.

 

3. У лікарні обов’язково візьміть довідку від лікаря, де має бути вказана ступінь пошкоджень, час і обставини отримання травми, час перебування на лікуванні.

 

4. Зберігайте всі чеки та довідки, копії рецептів тощо, які у вас будуть з’являтися в процесі лікування. Це потрібно для підтвердження ваших витрат на лікування. Якщо травма призвела до втрати працездатності, то розмір відшкодування буде розраховуватися за правилами, передбаченими ЦК України (статті 1195–1199). Тобто ви маєте право вимагати, щоб вам відшкодували втрачений в результаті травми дохід, тому запасіться довідкою про розмір свого заробітку.

 

Не забудьте й про моральну шкоду: підтвердження завдання моральної шкоди можуть бути висновки лікарів, показання свідків, що б підтвердили тяжкість моральних страждань, рецепти лікаря на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.

 

5. Сформулюйте претензію і відправте її рекомендованим листом з повідомленням на адресу служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій ви впали. У листі вкажіть, що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати. У конверт вкладіть також копії всіх зібраних документів. Якщо після всього цього недбайливі служби відмовляться вам допомогти, тоді подавайте позов до суду!

 

Найголовніше у випадках відшкодування шкоди довести вину фізичної або юридичної особи, внаслідок дій або бездіяльності яких Ви отримали травму, адже відповідно до статті 1166 ЦК України, особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

 

Крім відшкодування витрат на лікування та морального збитку, ви вправі вимагати відшкодування реального збитку (компенсації вартості чищення або ремонту зіпсованого одягу, взуття тощо), відшкодування втраченого доходу (заробітку).

Ангеліна Овсієнко

коментар / Reply From