Dark Mode
  • понеділок, 15 Липня 2024

Лікарі Дніпропетровщини розповіли про ускладнення, спричинені ковідом

Лікарі Дніпропетровщини розповіли про ускладнення, спричинені ковідом
За добу на Дніпропетровщині — 2 159 нових випадків КОВІД19. Всього в регіоні 40 729 активних хворих. В стаціонарах ковід долає 103 дитини.
 
«Коронавірус не лише викликає респіраторне захворювання, але й може завдавати шкоду фізичному здоров’ю людини та впливати на психічне самопочуття. Кожен третій пацієнт Мечникова, який пройшов через реанімацію, в той чи іншій мірі має пригнічений психологічний стан. А у 60% шпиталізованих пацієнтів вікової категорії 60+ ковід ускладнюється інсультом», — розповів гендиректор Дніпропетровської Обласної Клінічної Лікарні ім. І.І. Мечникова Сергій Риженко.
 
Серед інших наслідків, які може спровокувати ковід — проблеми зі слухом, випадіння волосся, психічні захворювання, псування зубів тощо. Фахівці кажуть, важливо не закривати очі на ці симптоми, а звертатись до лікарів по допомогу.
 
«Не соромтесь говорити про свій стан. Звертайтесь до психосоматичних центрів й отримуйте кваліфіковану й, що вкрай важливо, вчасну допомогу. А також вакцинуйтеся. Щеплення — єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби, від важкого її перебігу та можливих наслідків», — наголосив Сергій Риженко.
 
Зараз вакцинацію на Дніпропетровщині можна пройти у будь-якому із 33 стаціонарних, або в одному із 208 амбулаторних пунктах щеплення.
Всього в області проведено 2 877 647 щеплень. З них одну дозу вакцини отримали 1 434 003 особи, дві – 1 371 631, додаткову дозу – 2 718, бустерну – 69 295 осіб. 24 434 щеплень зроблено дітям у віці 12-17 років.
 
 
 
 

коментар / Reply From